BMW TEAM KONIN

FANI MARKI Z KONINA I OKOLIC

Ogłoszenie

:) :) :) :)BMW :) :) :) :)TEAM :) :) :) :) KONIN :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

#1 2010-12-08 12:50:46

BeDWeee e36

★★★★

Zarejestrowany: 2010-08-06
Posty: 342
Punktów :   

nagły brak sprzęgła...

niedawno stała się rzecz dziwna ale jak czytałem na innym forum to raczej normalne hehe
zaparkowałem auto wszystko było dobrze jeździło normalnie na drugi dzień wsiadam do auta wciskam
sprzęgło a tu pedał w podłogę zero oporu ... (error) Wiec zaciągłem auto na kanał i okazało się że to wysprzęglik sprzęgła jest tutaj winien (znajduje się po lewej stronie skrzyni biegów przekręcony 2 śrubami na klucz 13 i wężyk doprowadzający płyn na klucz 11). Po zamontowaniu nowego wysprzęglika należy go odpowietrzyć ...

UWAGA!!! awaria ta może się doczynić do braku hamulców ponieważ sprzęgło jest hydrauliczne i pracuje wraz z płynem hamulcowym wiec należy sprawdzić poziom płynu hamulcowego !!!


BOKIEM DO PRZODU

Offline

 

#2 2010-12-08 15:03:24

 Rasss

★★

Skąd: PSL
Zarejestrowany: 2010-07-14
Posty: 139
Punktów :   

Re: nagły brak sprzęgła...

Nie zawsze winny jest wysprzęglik, mi np. tamtej zimy padło sprzęgło, objawy jak u Ciebie ale winny był element nr. 6 na rysunku:
http://www.realoem.com/bmw/diagrams/s/f/14.png
łapa sprzęgła po prostu się przesuwa i albo wcale nie ma sprzęgła, albo cały czas jest zasprzęglone... a wymiana dużo gorsza, bo trzeba zrzucić skrzynię...

Ps. i warto dopisać że odpowietrzenie nie jest takie łatwe, sporo trzeba przepompować płynu żeby sprzęgło łapało w odpowiednim miejscu...

Ps2. poprawię Cię trochę, płyn idący do hamulcy co prawda jest w tym samym pojemniku, ale jest odgrodzony od płynu idącego do sprzęgła, więc jak odpowietrzamy to trzeba dolać płynu na fuul żeby sie przelało do drugiej komory...

Ostatnio edytowany przez RasssTakARasTak (2010-12-08 15:08:46)

Offline

 

#3 2010-12-09 13:41:29

BeDWeee e36

★★★★

Zarejestrowany: 2010-08-06
Posty: 342
Punktów :   

Re: nagły brak sprzęgła...

dokładnie kolego odpowietrzenie nie jest takie łatwe ale poradziłem sobie z tym odkreciłem jeszcze raz wysprzęglik nowy i zaczełem go wciskać pare razy do końca i się odpowietrzył. ok 150ml wyleciało tradycyjną techniką (pompowania) z 15 razy i nic a jak go powciskałem pare razy to odrazu załapał :)
PS koszt wysprzęglika to 115 zł

z tą komorą to jest prawda ale różnie bywa lepiej sprawdzić :)

a kolego z Twojego przypadku wynika że coś było nie tak bo jak jest wszystko zdrowe to nie ma takiej opcji
inżynierowie by do tego nie dopuścili :) a jak docisk wyglądał po zrzuceniu skrzyni ?


BOKIEM DO PRZODU

Offline

 

#4 2010-12-09 14:40:11

 Rasss

★★

Skąd: PSL
Zarejestrowany: 2010-07-14
Posty: 139
Punktów :   

Re: nagły brak sprzęgła...

Ten kołeczek jakimś cudem sie urwał, sam nie wiem jak, a docisk był ok, ale przy okazji założyłem całe nowe sprzęgło więc cieżko powiedzieć co by było gdybym założył ten sam docisk...
A racje też masz z tą komorą, bo czasem ktoś mógł wywiercić dziurkę bo różne patenty widziałem :) a stracic hamulce to już trochę gorzej niż stracić sprzęgło

Offline

 

#5 2010-12-10 10:22:58

neptun

Gość

Re: nagły brak sprzęgła...

A ja dodam,że jest jeszcze pompa przy pedale sprzęgła która jak padnie to też są takie objawy,bo wymieniałem u siebie.

 

#6 2010-12-11 23:51:36

BeDWeee e36

★★★★

Zarejestrowany: 2010-08-06
Posty: 342
Punktów :   

Re: nagły brak sprzęgła...

Neptunie zgadzam się z Tobą ale u mnie była skrzynia już spocona od wysprzęglika więc to już było widać że do wymiany :)
dzięki za wasze podpowiedzi i opinie na ten temat. szerokości mobile


BOKIEM DO PRZODU

Offline

 
ZAPRASZAMY NA FACEBOOK'a KLIK

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa