BMW TEAM KONIN

FANI MARKI Z KONINA I OKOLIC

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

:) :) :) :)BMW :) :) :) :)TEAM :) :) :) :) KONIN :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

#1 2014-03-02 15:10:02

 seba-e46

Moderator

Skąd: konin os.5
Zarejestrowany: 2013-08-27
Posty: 608

zmiana lamp zwykłych na ksenonowe w e46

siema, chciałbym wam opisac jak się da odmłodzic swoje BMW poprzez wymianę zwykłych lamp na ksenony. kupno całych lamp ksenon to kosztowny wydatek więc lepiej kupic sobie okazyjnie pęknięte lampy z przetwornicą i przełożyc środki. podpowiadam że pasują tak samo od coupe do sedana i odwrotnie. ja swoje kupiłem za około 250 zł sztukę z przetwornicą jedną od sedana drugą od coupe.
nie będę wstawiał zdjęc jak rozebrac lampę w e46, ponieważ to banalnie prostę i nawet laik z dziedziny mechaniki sobie poradzi hehe.
a więc tak:
1. zdejmujemy osłonę pod lampą tą plastikową po czym wyjmujemy kierunkowskaz i odkręcamy lampę i wyjmujemy ją z auta
2.rozbebeszamy lampę czyli ściągamy tą osłonę z uszczelką,klosz lampy,ten czarny plastik w środku
3.zostaje nam sama lampa goła z odbłyśnikami i gumowymi osłonami z tyłu. zdejmujemy te osłony i imbusem kręcimy tą regulacją lampy która jest odpowiedzialna za unoszenie jej(ta bardzie na środku)
4. ostrożnie wypinamy cały wkład lampy czyli odbłyśnik z mocowania z tyłu - uwaga bo łatwo pęka więc najlepiej podgrzac opalarką( popatrzcie na youtube jak to zrobic)
5. robimy sobie otwór w obudowie naszej starej lampy do startera ponieważ obudowa i klosz nam zostają ze starej lampy. na tej potłuczonej ksenonowej zobaczcie w którym miejscu. ja użyłem wiertła 10mm i rozwierciłem.
6. wyjmujemy wszystko z naszych lamp ksenonowych które zakupiliśmy
7. najpierw montujemy starter i kabel przekłądamy przez ten otwór wywiercony
8. teraz czas na nowy odbłyśnik z soczewką a więc mocujemy w starej obudowie , wciskamy kulkę z tyłu w plastik i dokręcamy tą śrubą regulacyjną co odręcaliśmy wcześniej.
9. zkładamy wszystko w odwrotnej kolejności do demontażu i na końcu montujemy przetwornicę i podpinamy do niej wtyczkę.
10. wkładamy żarniki D2S (ja kupiłem 6000 stopni kalwina) i montujemy wszystko na aucie.
11. teoretycznie teraz powinno wszystko działac. u mnie tylko świeci kontrolka przepalonej żarówki na wyłączonych światłach ale jak włączę to gaśnie(kwestia zakodowania ksenonu kompem) , ale czytałem na forach że światła gasną same przed zaprogramowaniem więc najlepiej odrazu uzbroic się w kompa i program.
12. teraz lecimy gdzies ustawic sobie światła, ja użyłem ściany i odległości około 20metrów.

to by było na tyle. w razie czego pytac bo służe pomocą.
wszystko ogarnąłem dzięki IROONHIDE który mnie naprowadził na kupno lamp uszkodzonych więc wielkie dzięki


Mamo, mamo ! Dlaczego Ci wszyscy ludzie klękają ?
Synku bo to  trójka  jedzie !

Offline

 

#2 2014-03-02 15:48:01

 jack15

★★★★★

814239
Skąd: PN
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 407
Punktów :   

Re: zmiana lamp zwykłych na ksenonowe w e46

a jak sprawa samopoziomowania i spryskiwaczy bo do ksenonu to chyba musi być :)

Offline

 

#3 2014-03-02 19:08:22

 seba-e46

Moderator

Skąd: konin os.5
Zarejestrowany: 2013-08-27
Posty: 608

Re: zmiana lamp zwykłych na ksenonowe w e46

no spryski to pozakładam dopiero a samopoziomowania nie bede montował bo dobrze je ustawiłem i jest ok. pozatym zostawiłem sobie to manualne sterowanie świateł wię zawsze mogę ustawic jak chce


Mamo, mamo ! Dlaczego Ci wszyscy ludzie klękają ?
Synku bo to  trójka  jedzie !

Offline

 
ZAPRASZAMY NA FACEBOOK'a KLIK

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hotels-world.pl Lodging Nea Potidaea